Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

Rozpoczecie roku szkolnego 2019/2010
     
Wpłata na obiady - Listopad

Wpłata za obiady na miesiąc listopad 2019 r. następuje na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław (zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Bank PKO BP 81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 25. 10. 2019 r. najpóźniej
Kwota 123,50 zł

Felix dnia wrzesień 02 2019 20:41:51 0 Komentarzy · 133 Czytań · Drukuj
     
     
KSZTAŁCENIE SIŁY I CHARAKTERU - POKAZ TAEKWONDO W SP 5

21 października br. nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz wspomnianej sztuki walki i spróbować treningu pod opieką trenerów tej dyscypliny.
30 września w takim pokazie uczestniczyli też nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III.
Taekwondo narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Początkowo zostało stworzone do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego, jego twórcą jest gen. Choi Hong-hi. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.
W tej dyscyplinie najważniejsze jest wykorzystanie siły nóg - toteż kopnięcia są podstawowym elementem tej walki, co czyni ją zresztą niezwykle widowiskową. Tej sztuce walki towarzyszą konkretne zasady moralne: grzeczność i uprzejmość, rzetelność i uczciwość, wytrwałość, opanowanie i samokontrola, odwaga i nieugięty duch.
Tej rodzaj treningu nie tylko poprawia sprawność fizyczną w czasie wykorzystywania wszystkich mięśni ciała, które stają się lepiej ukrwione wraz redukcją zbędnej tkanki tłuszczowej. Natomiast operowanie nogami, umacnia wewnętrzne części uda oraz rozwija siłę mięśni brzucha i grzbietu, dlatego w pewnym stopniu może to być wykorzystywane do korekcji wad postawy.
W konsekwencji zwiększa się też wydolność płuc i poprawia krążenie, rozszerzają naczynia krwionośne. Organizm staje się lepiej dotleniony, przez co mamy więcej energii. Ćwiczenia te usprawniają pracę serca, polepszają przemianę materii i ułatwiają codzienne zasypianie.

Felix dnia październik 22 2019 09:39:02 0 Komentarzy · 0 Czytań · Drukuj
     
     
Lodowa Baśń - Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza

16.10.2019r. uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu mieli niezwykłą okazję
podziwiać widowiskową i pełną fantazji rewię na lodzie z serii - „Magic Story on Ice” w Toruniu.
Muzyka, mistrzowska jazda figurowa na lodzie, występ połykaczy ognia, iluminofonia dodawały blasku pasjonującym przygodom sławnego, baśniowego podróżnika Sindbada.
Radość, piękno i inne nieskrywane estetyczne przeżycia były udziałem wszystkich widzów, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami.


Felix dnia październik 16 2019 21:42:36 0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
     
     
Zmysłowym szlakiem lawendy

Dnia 2 października klasa 3a i 3d wybrały się na wycieczkę do "Lawendowej zagrody", do Leszczy. Tutaj poznawaliśmy lawendę wszystkimi zmysłami. Pomimo przekropnej pogody poszliśmy na lawendową plantację. Po raz drugi lawenda pięknie zakwitła. Zaczęliśmy od zajęć ogrodniczych. Każdy uczestnik warsztatów dostał sadzonkę lawendy, którą pod okiem Pani Karoliny zasadził w eko-doniczce. Następnie przeszliśmy do suszarni, gdzie na warsztatach z lawendowej młócki, okruszaliśmy lawendowe bukiety. Pięknie pachnące kwiatki zapakowaliśmy w woreczki. Mogliśmy zapoznać się ze zwierzętami mieszkającymi w "Lawendowej zagrodzie": kozy, kury ozdobne, kaczki, króliki oraz skorzystać z placu zabaw. Na koniec pobytu w tym zmysłowym miejscu zjedliśmy pyszne grilowane kiełbaski oraz napiliśmy się lawendowego napoju, pycha... Swój pobyt zakończyliśmy zakupami lawendowych pamiątek w sklepiku przyzagrodowym. Każde dziecko wróciło do domu pełne wrażeń z lawendową sadzonką, bukietem lawendy, woreczkiem zapachowym oraz kupionymi lawendowymi upominkami.

Felix dnia październik 15 2019 19:07:03 0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
     
     
Wycieczka do Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku

Dnia 12.10.2019 r. uczniowie z klas piątych wyjechali na zajęcia ekologiczne do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Wzięli tam udział w zajęciach terenowych. Trasa ścieżki prowadziła przez malownicze tereny Ogrodu Botanicznego. Uczniowie poznawali drzewa w ich naturalnych siedliskach ( grądy, łęgi, buczyny itd.). Rozpoznawano pospolite gatunki, takie jak: lipa, wierzba, brzoza, klon, dąb, buk, świerk, modrzew i wiele innych. Wędrując po ogrodzie odkrywano sekrety niezwykłych drzew. Zielona lekcja zorganizowana przez panią Janinę Greń pozwoliła na rozszerzenie i utrwalenie wiedzy zdobytej na zajęciach z przyrody i biologii.

Felix dnia październik 15 2019 18:52:05 0 Komentarzy · 14 Czytań · Drukuj
     
     
Dzień Głośnego Czytania

9 października 2019 r był w naszej szkole Dniem Głośnego Czytania. Uczniowie klas I- III w sali multimedialnej naszej biblioteki słuchali fragmentów książki Grzegorza Kasdepke pt.:,,Detektyw Pozytywka” w interpretacji uczennic klasy ósmej. Uczniowie chętnie i trafnie rozwiązywali zagadki wraz z bohaterem książki. Była też okazja by spotkać się z panią bibliotekarką, która zachęciła wszystkich do wypożyczenia szkolnych lektur i korzystania z czytelni.

Felix dnia październik 15 2019 18:47:13 0 Komentarzy · 15 Czytań · Drukuj
     
     
Żywa lekcja historii o Inowrocławiu …

Czy można w ciekawy sposób poznawać nasze miasta? Otóż tak… O tym przekonali się dzisiaj uczniowie klasy 5a i 5b, którzy brali udział w żywej lekcji historii z wykorzystaniem gry terenowej- „Inowrocław Tropem Piastów”. Jej organizatorem była Lokalna Organizacja Turystyczna Kujawy, a akcję objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Inowrocławia. Na początku, każdy z uczniów otrzymał specjalnie na tę okazję przygotowaną książeczkę z zadaniami oraz mapą naszego miasta. Następnie razem z przewodnikiem, dzieci przeżyły przygodę, idąc tropem Piastów, odkrywały na nowo znane im zabytki, poznały wiele wydarzeń związanych z historią Inowrocławia, a przy tym rozwiązywały zagadki. Na końcu tej wyjątkowej lekcji, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.
Wychowawca klas p. Katarzyna Sytkow składa serdeczne podziękowania przewodnikowi- p. Ewie Rapickiej i p. Magdalenie Buda za zorganizowaną lekcję i niespodzianki.

Felix dnia październik 10 2019 21:36:47 0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
     
     
CODE WEEK W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘTY …

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
Stąd uczniowie klas 5a i 5b, dołączyli w poniedziałek do akcji Code Week czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, który potrwa od 5-20 października. Jest to akcja realizowana w całej Europie, która promuje programowanie oraz nowe technologie. Z tej okazji piątoklasiści wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez trenerów programu Ministerstwa Cyfryzacji - " Klub Młodego Programisty. Uczniowie przy specjalnie przygotowanych stacjach zadaniowych między innymi układali sudoku z kolorowych kubeczków, kodowali roboty Edisony przygotowując je do " walk sumo", programowali trasy dla ozobotów ( małych robotów), dowiedzieli się przy okazji na czym polega " rozszerzona rzeczywistość, pisali swoje pierwsze skrypty pracując w środowisku ScrachJr. Wychowawczyni klas- p. Katarzyna Sytkow składa serdeczne podziękowania paniom: Katarzynie Sopolińskiej i Renacie Pomiecińskiej za wprowadzenie młodzieży w tajniki programowania.


Felix dnia październik 10 2019 21:32:15 0 Komentarzy · 25 Czytań · Drukuj
     
     
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dyrekcja szkoły informuje, że dzień 14 X 2019 r. - Dzień Edukacji Narodowej - jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Świetlica będzie czynna w tym dniu od 7.00 do 16.30.

Felix dnia październik 07 2019 20:31:16 0 Komentarzy · 41 Czytań · Drukuj
     
     
Dzień Przedszkolaka

Dnia 23 września 2019 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego brały udział w obchodach Dnia Przedszkolaka, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej. Maluchy tańczyły, śpiewały oraz uczestniczyły w zajęciach ekologicznych. Dobry humor i zabawę zapewniał im zespół muzyczny.

Felix dnia październik 07 2019 20:20:57 0 Komentarzy · 40 Czytań · Drukuj
     
     
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26.09. uczniowie naszej szkoły obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe święto obchodzone tego dnia w całej Europie, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej Europy.
Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenie – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.
W naszej szkole odbył się konkurs promujący nauczanie języków obcych.
Zwycięzcami zostali:

Język angielski:
- z klas 1-3 Malwina Golec klasa 3 c
- z klas 4-6 Mateusz Jelonek klasa 5 a
- z klas 7-8 Kacper Wachowiak klasa 8 a

Język niemiecki:
- Katarzyna Piotrowska klasa 8 b
- Marta Kalinowska klasa 8 b

Język rosyjski:
- Edyta Kujawa klasa 5 e
- Wiktoria Zawodniak klasa 8 a

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Felix dnia październik 07 2019 20:18:09 0 Komentarzy · 33 Czytań · Drukuj
     
Strona 1 z 103 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Październik 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew