Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz
  RODO

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 14
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

Szkoła pamięta
     
Wpłata na obiady - Grudzień

Wpłata za obiady na miesiąc grudzień 2019 r. następuje na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław (zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Bank PKO BP 81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 26. 11. 2019 r. najpóźniej
Kwota 91,00 zł


Informujemy, że dopiero od 7 stycznia 2020r. przyjmujemy wpłaty na poczet wyżywienia w styczniu.

Felix dnia wrzesień 02 2019 20:41:51 0 Komentarzy · 178 Czytań · Drukuj
     
     
UROCZYSTE OTWARCIE SALI REGIONALNEJ W SP NR 5

15 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego uroczyście otwarto Salę Regionalną. Pośród obecnych na spotkaniu był prawnuk patrona szkoły Piotr Krzymiński wraz z synem Michałem oraz pozostali znamienici goście: p. Wojciech Piniewski - Zastępca Prezydenta Inowrocławia, p. Magdalena Kaiser – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, p. dr Beata Wasilewska – Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, p. Przemysław Siedlewski – Przewodniczący Zarządu Osiedla Uzdrowiskowe w Inowrocławiu,
ks. kan. Paweł Kowalski – proboszcz Parafii Chrystusa Miłosiernego w
Inowrocławiu, Jego Magnificencja p. dr Wiesław Juchacz – Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego, p. Marcin Woźniak – p.o. Dyrektora Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, p. Bogdan Wojtkowiak – członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia – regionalista, emerytowany dyrektor i nauczyciel inowrocławskich szkół, p. Ireneusz Zieliński – dyrektor szkoły.

Spotkanie rozpoczęto od odsłonięcia tablicy poświeconej patronowi szkoły doktorowi Józefowi Krzymińskiemu, następnie uczennice z klasy 8a Kornelii Nowaczyk, Wiktorii Zawodniak zaprezentowały zbiory szkoły i wręczono nagrody najmłodszym uczniom – adeptom historii, zdobywcom pierwszych laurów w konkursach historycznych.
Wiersz Józefa Krzymińskiego recytowała – Zuzanna Kłosowska z 8a.
Multimedialną prezentację historii szkoły i udziału społeczności szkolnej w życiu kulturalnym i społecznym Inowrocławia i regionu przygotował i przedstawił p. Krzysztof Prątnicki – nauczyciel języka angielskiego.

Od początku istnienia szkoły, czyli od 1988 roku placówka gromadziła pamiątki związane z jej funkcjonowaniem- kroniki szkolne, dyplomy, puchary, fotografie, materiały dotyczące patrona i inne przedmioty. Chcąc uchronić dorobek szkoły i ludzi z nią związanych, dyrektor szkoły postanowił stworzyć pomieszczenie otwarte, stanowiące pracownię szkolną, umożliwiającą pod przewodnictwem nauczycieli i regionalistów badanie głównie przez młodzież i dla młodzieży tego co minęło.
Zgromadzone zbiory dotyczą również historii Inowrocławia, osiedla Rąbin i regionu, a także patrona szkoły i zaprzyjaźnionych ze szkołą rodzin: Krzymińskich i Schedlin-Czarlińskich oraz historii i osiągnięć 30 lat placówki, edukacji regionalnej i wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.Felix dnia listopad 19 2019 20:16:46 0 Komentarzy · 11 Czytań · Drukuj
     
     
UPAMIĘTNIENIE 11 LISTOPADA NA SPORTOWO

O tym, że 11 Listopada można celebrować na różne sposoby, dowiadujemy się co roku z prasy, telewizji. W nietypowym sposobie uczczenia 101 Rocznicy Niepodległości, wzięli udział także młodzi uczniowie naszej szkoły z klasy 5b: Julia Legumina, Zofia Pastecka, Tomasz Helm, Wiktor Czarnecki. Tego dnia uczestniczyli oni w III Leśnym Biegu Niepodległości w Balczewie, pokonując dzielnie dystans 1000 metrów. W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy wytrwałości!

Felix dnia listopad 18 2019 19:11:13 0 Komentarzy · 14 Czytań · Drukuj
     
     
Konkurs "Kredka dla pierwszoklasisty"

W październiku 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Kredka dla pierwszoklasisty". Skierowany został do uczniów klas II-VIII i ich Rodziców. Zadanie polegało na wykonaniu kredki na pasowanie uczniów klas pierwszych. Wpłynęło ponad 30 prac. Jury uznało, że każda z prac jest wyjątkowa i jednogłośnie ustaliło, że wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni. Wyłoniono 14 laureatów,`a pozostałych wyróżniono. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę.
Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w konkursie, a prace do dziś stanowią piękną dekorację szkolnego holu.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły Panie: Lidia Skrzypczak i Ewa Peplinska.

Felix dnia listopad 18 2019 19:05:38 0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
     
     
Wokalne sukcesy naszych uczennic

Dnia 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu odbyła się V edycja Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Julia Bień i Natalia Żeglicz z klasy Vd oraz Paulina Frączak z klasy VIIa. Julia wywalczyła III miejsce w swojej kategorii. Wszystkie uczennice zaprezentowały wysoki poziom wykonawczy w tym jakże ważnym repertuarze. Dziewczęta przygotowała p. Natalia Gronowska. Gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów!

Felix dnia listopad 18 2019 18:57:39 0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
     
     
ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

Tradycyjnie, jak co roku klasy III przystąpiły do akcji propagującej zdrowy styl życia - „Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Zdrowie naszych dzieci bezpośrednio zależy od tego , co mają na talerzu. Przede wszystkim nie zapominajmy o warzywach i owocach, które są podstawą zbilansowanej, zdrowej diety. Trzeba wiedzieć i rozumieć jak jeść, żeby żyć zdrowiej od najmłodszych lat przez całe życie.

Felix dnia listopad 18 2019 18:56:30 0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
     
     
Klasa 3a i 3c w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”

Dnia 5 listopada klasy 3a i 3c wraz z paniami Anną Ciechanowską i Kamilą Ziółkowską udały się na zajęcia ekologiczne do „Ekostrefy” w Zakładach Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Centrum Edukacji kładzie nacisk na kwestie ekologiczne, a nasi uczniowie zdobyli wiedzę na temat ciepła i sposobów jego wytwarzania. Uczniowie zobaczyli węzeł kompaktowy, wymienniki ciepła oraz rury w przekroju.

W grzejniku płynie ciepła woda, tylko skąd tam się wzięła? Jaką drogę pokonała? Co jest na początku tej drogi? Co zrobić, żeby chronić środowisko, oszczędzać pieniądze i swoje otoczenie? Skąd bierze się smog i jak można temu zaradzić? Na te wszystkie pytania uczniowie poznali właściwą odpowiedź w centrum „Ekostrefa”. Czas spędziliśmy ciekawie i wróciliśmy do szkoły mądrzejsi i bardziej świadomi.

Felix dnia listopad 12 2019 20:36:56 0 Komentarzy · 28 Czytań · Drukuj
     
     
101.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - ŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

Wspólnym śpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu uczciła
101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
11 listopada 1918, po 123 latach zaborów w okresie 1795–1918 nastąpiło długo oczekiwane odzyskiwanie przez Polskę niepodległości. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami:
„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”

Felix dnia listopad 12 2019 20:29:03 0 Komentarzy · 26 Czytań · Drukuj
     
     
PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE

Jak co roku zapaliliśmy znicze na odnowionym grobie Naszego Patrona śp. dra Józefa Krzymińskiego na cmentarzu parafii pw. św. Mikołaja w Inowrocławiu.
Wartości patriotyczne, którymi żył dr Józef Krzymiński przekazywał innym i w 1889 zaangażował się w działalność Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Inowrocławiu. Opracował na potrzeby "Sokoła" Regulamin gimnastyczny (1891), oparty na podstawach medycznych. W latach 1891-1901 był prezesem inowrocławskiego gniazda sokolego (w 1902 nadano mu tytuł honorowego prezesa), w 1893 współzakładał Związek Sokołów Wielkopolskich; do 1895 pełnił jako pierwszy funkcję prezesa Związku. Zakładał także organizacje "Sokoła" w Strzelnie i Toruniu. Aktywna działalność w "Sokole" spotkała się z kilkakrotnymi karami ze strony władz pruskich.
Cmentarz parafii św. Mikołaja w Inowrocławiu, który jest położony w znacznej odległości od centrum miasta - na obrzeżu osiedla Piastowskiego, przy ul. Marulewskiej. Pierwsze pochówki dokonano tu w 1927 roku. W głębi znajdują się dwie kwatery z okresu II wojny światowej. Znajdują się tu groby zamordowanych ofiar hitlerowskiego terroru z lat 1939-1945. Pochowano tu między innymi więźniów z obozu na Błoniach. Jednym z nich był również Nasz Patron. Cześć ich pamięci. Pozostając w tej listopadowej zadumie uczymy się od nich odwagi, honoru i miłości do Ojczyzny – miłości nad życie.

Felix dnia listopad 12 2019 20:27:48 0 Komentarzy · 25 Czytań · Drukuj
     
     
MALUCHOLADA

7 listopada 2019 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej odbyła się XX edycja Malucholady, w której uczestniczyło 11 szkół podstawowych. Zawodnicy z klas drugich walczyli w konkurencjach sportowych i wiedzowych. Drużyna z naszej szkoły, wspierana głośnym dopingiem koleżanek i kolegów z wszystkich klas II, zajęła VI miejsce.

Felix dnia listopad 12 2019 20:26:53 0 Komentarzy · 27 Czytań · Drukuj
     
     
AKTYWNE WSPARCIE KWESTY NA RENOWACJĘ NEKROPOLII INOWROCŁAWSKICH.

W dniach 1 i 2 listopada br. Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia urządziło na 7 inowrocławskich cmentarzach (także w Mątwach i Szymborzu) swoją kolejną, piątą z rzędu publiczną kwestę na renowację zasłużonych mieszkańców miasta.
Wśród kwestujących nie zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu: Alana Afelta, Antoniny Witczak, Mikołaja Zawiszy z kl 5a, Małgorzaty Kilich z i Kamili Dobrzańskiej z klasy 6a, Zuzanny Kłosowkiej, Maji Będkowskiej , Wiktorii Zawodniak, Kornelii Nowaczyk, Victorii Górskiej z klasy 8a oraz Katarzyny Piotrowskiej, Martyny Frątczak, Kacpra Chełminiaka, Pawła Grabskiego, Łukasza Grzeszaka z klasy 8b, i ich nauczycieli- opiekunów: p. Katarzyny Sytkow, p. Doroty Sadowskiej, p. Krzysztofa Prątnickiego wraz z dyrektorem - p. Ireneuszem Zielińskim.
Dzięki zebranym pieniądzom będzie można przeprowadzić renowację pozbawionych opieki i wymagających pilnej interwencji - nagrobków znanych inowrocławskich muzyków-organistów: Waleriana Stysia na cmentarzu św. Józefa i Jana Gałdyńskiego na cmentarzu św. Mikołaja.
Za środki ofiarowane podczas poprzednich kwest TMMI zbudowało nowe, bądź odnowiło nagrobki: powstańca z 1863 roku Antoniego Grzymały-Łagiewskiego, pochowanego w Inowrocławiu nieznanego powstańca śląskiego, prezydenta Józefa Krzymińskiego, zasłużonej nie tylko dla miasta rodziny Łabiszewskich, a ostatnio oznaczono imiennymi tabliczkami 32 groby powstańców wielkopolskich. Przygotowywane są następne 34 takie tabliczki, upamiętniające zmarłych powstańców.

Felix dnia listopad 06 2019 17:54:26 0 Komentarzy · 35 Czytań · Drukuj
     
Strona 1 z 104 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Listopad 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew