Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
Na "kruszwickim" szlaku...

W piątek 27 września klasy 2E i 2C wyruszyły na spotkanie z przyrodą i przygodą w najbliższej okolicy. Najpierw w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia dzieci poznały faunę i florę Gopła. Później z Mysiej Wieży obserwowały piękno kruszwickiego krajobrazu, by w końcu wsiąść na "Rusałkę" i podczas rejsu obserwować siedliska ptaków oraz odbywające się o tej porze roku sejmiki. Uwagę przykuwały klucze podróżujących ptaków. Podczas pieczenia kiełbasek i ziemniaków, w promieniach jesiennego słońca, dzieci świetnie bawiły się rywalizując w zabawach i konkursach. Po obfitym, "grilowym" obiadku, w świetnych humorach uczniowie wrócili do Inowrocławia. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń.

Felix dnia wrzesień 30 2019 19:35:04 0 Komentarzy · 55 Czytań · Drukuj
     
     
Z WIZYTĄ W RIPOK- U

W związku z ogólnoświatowym problemem narastania śmieci, dnia 24 września br. uczniowie klasy 5a i 5b odwiedzili RIPOK czyli Regionalną Instalację do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Inowrocławiu. Celem tej wycieczki było zwiększenie świadomości piątoklasistów na temat recyklingu, odzysku, kompostowania różnego rodzaju odpadów. Według GUS, w całym roku 2018, w województwie kujawsko- pomorskim każda osoba wyprodukowała 306 kg śmieci- dodała wychowawczyni klas- p. Katarzyna Sytkow, stąd nasza wizyta właśnie w tej instytucji. Młodzież została oprowadzona po całym zakładzie i prześledziła drogę śmieci wyrzuconych do kosza, aż do ich utylizacji. Przybliżone zostały im takie pojęcia jak pszok, recykling. Po takiej lekcji, uczniowie z pewnością pójdą na zakupy z torebkami papierowymi i będą chronić naszą planetę przed jej zaśmiecaniem.

Felix dnia wrzesień 30 2019 19:12:30 0 Komentarzy · 63 Czytań · Drukuj
     
     
80. rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę

1 września 1939 roku atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii – II wojna światowa. Działania wojenne ogarnęły niemal całą Europę, wschodnią i południowo – wschodnią Azję, Afrykę północną, część Bliskiego Wschodu i oceany, a także epizodycznie Amerykę Północną, a nawet Arktykę. Poza większością państw europejskich i ich koloniami w wojnie brały udział także państwa Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Według różnych szacunków wojna pochłonęła od 50 do 78 milionów istnień

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyły się w Inowrocławiu uroczystości patriotyczne. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, miasta Inowrocławia i ofiar II wojny światowej w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego.

Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, organizacje kombatanckie, kompania honorowa Garnizonu Inowrocław, a także tradycyjnie Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A.

Po mszy św. pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia złożony został hołd bohaterom września 1939 roku. Odczytano apel pamięci i oddano salwy honorowe. Delegacje złożyły kwiaty

Felix dnia wrzesień 30 2019 19:05:30 0 Komentarzy · 41 Czytań · Drukuj
     
     
PIĄTKA MISTRZEM MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ 6-OSOBOWEJ CHŁOPCÓW

Dnia 24 września br. na Orliku „piątki” nasza reprezentacja w składzie: Chudziński Jakub, Jabłoński Michał, Matuszewski Radosław, Patyk Maciej, Sajna Krystian, Stawicki Wojciech 6a, Kadaj Mateusz 5a, Kulak Hubert, Piechocki Gracjan, Szutkowski Jakub 5b wywalczyła Mistrzostwo Miasta w Piłce Nożnej 6- osobowej Chłopców rocznika 2007 i młodszych. W drodze do sukcesu chłopcy pokonali zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 4 - 3:1, 6 - 6:2, Integracyjnej 8:0. W ten sposób „piątka” awansowała do półfinałowych rozgrywek powiatowych, które odbędą się 4 października w Pakości. Opiekunem piłkarzy jest pani Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!


Felix dnia wrzesień 25 2019 21:11:18 0 Komentarzy · 60 Czytań · Drukuj
     
     
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

20 września uczniowie naszej szkoły czynnie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata - Polska 2019. Hasto tegorocznej edycji to: "Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy".
Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcaliśmy uczniów do podejmowania działań, dzięki którym ograniczymy ilość wytwarzanych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska.
Z terenu wokół szkoły zebrano piętnaście dużych worków śmieci. W tym dniu również przeprowadzono pogadanki na temat poszanowania środowiska.
Akcją koordynowała p. Janina Greń

Felix dnia wrzesień 25 2019 21:01:57 0 Komentarzy · 56 Czytań · Drukuj
     
     
80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

17 września 2019 odbyły się obchody 80. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Uczestniczyły w niej delegacje władz miasta i powiatu, dowództwa Garnizonu Inowrocław, przedstawicieli organizacji kombatanckich, instytucji i placówek szkolnych, a także poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Po uroczystej Mszy św. W kościele garnizonowym delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy obelisku ku czci Polaków pomordowanych na Kresach.

Felix dnia wrzesień 23 2019 20:06:30 0 Komentarzy · 65 Czytań · Drukuj
     
     
Apele porządkowe w SP5

Dnia 5 września 2019 roku odbyły się apele porządkowe dla wszystkich klas.
Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na terenie szkoły i regulaminem szkolnym.

Felix dnia wrzesień 23 2019 20:02:56 0 Komentarzy · 62 Czytań · Drukuj
     
     
WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW DO WARSZAWY . . .

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, dnia 6 września br. klasa 5a i 5b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym celem było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie wybranych zabytków stolicy. Wszyscy dobrze wiedzą, że najlepiej uczyć się poprzez praktykę, dodała wychowawczyni p. Katarzyna Sytkow i dlatego zabrałam swych wychowanków w to pełne ciekawości młodzieńczej miejsce. Tu w centrum, piątoklasiści przez kilka godzin przenieśli się do świata samodzielnego eksperymentowania, które sprawiło wszystkim uczestnikom wyprawy ogromną radość. Następnie przenieśli się do kolejnego świata- sportowych emocji- na Stadion Narodowy. Oprócz tego mieli okazję poznać kilka zabytków naszej stolicy. Mimo zmęczenia, wszyscy byli zadowoleni z wycieczki, a uczniom marzy się kolejna.

Felix dnia wrzesień 19 2019 18:56:32 0 Komentarzy · 81 Czytań · Drukuj
     
     
RADOSNE POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Witaj Szkoło! Takie hasło przywitało 555 uczniów z 24 oddziałów, którzy zebrali się w odświętnych, białych koszulach i bluzkach w pięknie udekorowanym korytarzu Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbyło się w trzech turach, najpierw uczniowie z klas wyższych, następnie drugo i trzecioklasiści, a po nich pierwszoklasiści wraz z pierwszym oddziałem przedszkolnym sześciolatków. Uczniów tradycyjnie powitał dyrektor pan Ireneusz Zieliński, który poinformował o bieżących sprawach związanych z nowym rokiem szkolnym. Słowa zachęty do owocnej i wytężonej nauki oraz błogosławieństwa na trudy zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności padły z ust przyjaciela szkoły ks. kan. Pawła Kowalskiego, proboszcza Parafii Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, aby zapoznać
się z planami lekcji i podzielić wrażeniami z minionych wakacji.


Felix dnia wrzesień 02 2019 20:30:35 0 Komentarzy · 103 Czytań · Drukuj
     
     
"Wielki finał"

No i nadszedł dzień pożegnania. Pogoda troszkę spłatała nam figla ale i tak udało się godnie zakończyć półkolonie. Wspólne wyjście na lody, gry i zabawy sportowe na salach gimnastycznych naszej szkoły, no a w końcu uroczyste rozdanie dyplomów i upominków oraz wcześniej wykonanych koszulek z własnymi nadrukami, zwieńczyły naszą wakacyjną przygodę. Choć zdawałoby się, że to tylko dwa tygodnie, to wszyscy zdążyli się ze sobą zżyć, nawiązać nowe znajomości a nawet przyjaźnie. Zapewne na długo w pamięci naszych milusińskich pozostaną przygody, które razem przeżyliśmy. Te, które najbardziej przypadły im do gustu, uwieńczyli na kartkach papieru w postaci pięknych, kolorowych rysunków. Dziękujemy wszystkim za jakże mile spędzony czas i życzymy dalszego udanego wypoczynku! Do zobaczenia we wrześniu! smiley Półkolonie LATO 2019 z SP5 w Inowrocławiu oficjalnie uważam za zakończone!
Wszystkich chętnych zapraszamy już dzisiaj na półkolonie zimowe lub na obóz narciarski w Tatrach.

Felix dnia lipiec 07 2019 16:58:51 0 Komentarzy · 188 Czytań · Drukuj
     
     
"Łyk historii"

Nasze półkolonie nieubłaganie zmierzają do końca. Jednak nie mogło obyć się bez wizyty w dawnym grodzie Popiela - Kruszwicy. Wizytę w tym malowniczo położonym mieście rozpoczęliśmy rejsem 'Rusałką' przez jezioro Gopło. Piękne widoki zachwyciły naszych podopiecznych. Następnie podczas przechadzki z przewodnikiem, uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią miasta i regionu. Wizyta na Mysiej Wieży i w podziemiach zamku dostarczyła zarówno nowych wrażeń, jak i informacji historycznych. Po obowiązkowym punkcie każdej wycieczki - zakupie pamiątek - ruszyliśmy w drogę powrotną do Inowrocławia. I tak zakończyliśmy przedostatni już dzień naszej wakacyjnej przygody.

Felix dnia lipiec 04 2019 22:33:51 0 Komentarzy · 190 Czytań · Drukuj
     
Strona 2 z 103 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz
Październik 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew