Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 10
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
III Festiwal Dyni na Kujawach

W piątek 9 listpada uczniowie klasy VIII B pod opieką pani Janiny Greń uczestniczyli w „III Festiwalu Dyni na Kujawach” organizowanym w Pijalni Wód–Palmiarnia Inowrocławianka przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu a także Kujawskie Centrum Kultury. Celem imprezy jest popularyzowanie tradycji regionu kujawskiego, walorów zdrowotnych i leczniczych dyni oraz wspólna zabawa i integracja. Odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem szefów kuchni oraz uczniów inowrocławskiego Gastronomika oraz degustacje przygotowanych przez nich potraw i przetworów z dyni. Nie zabrakło również pokazów sztuki kelnerskiej oraz występów artystycznych. Carvingowe fantazje w dyni i nie tylko zaprezentowano podczas warsztatów sztuki rzeźby w warzywach i owocach.

jard dnia listopad 13 2018 19:51:22 · Drukuj
     
     
Wystawa Edukacyjno – Przyrodnicza w Polednie

10 listopada uczniowie z naszej szkoły byli na wycieczce w Polednie koło Świecia. W pałacu Poledno szczególnie polecamy niezwykłą Wystawę Edukacyjno - Przyrodniczą, na której zgromadzono ponad 200 gatunków zwierząt w scenerii jak najbardziej przypominającej ich naturalne środowisko; znajduje się tam również ekspozycja afrykańskiej wioski oraz postać indiańskiego wodza. W każdej z sal przedstawiony jest jeden kontynent wraz z jego krajobrazami oraz zwierzętami. Można zatem podziwiać faunę Ameryki, Azji, Europy i Afryki. Wystawa przedstawiona jest w formie spektakli, w trakcie których grze świateł towarzyszą różnorodne dźwięki przyrody: odgłosy wodospadów, burzy, ryki zwierząt oraz aktorskie głosy narratorów. Przewodnik i lektorzy nazywają zwierzęta, opowiadają o ich zwyczajach, przedstawiają ciekawostki. Natomiast muzyka pomogła przenieść się wyobraźni do obcych krain. Wystawa działa na wszystkie zmysły oglądających. Na nas największe wrażenie zrobiło trzęsienie ziemi oraz stado pędzących słoni, od których trzęsła się podłoga. Efekt był zdumiewająco realistyczny. Jest to świetne miejsce dla ludzi ciekawych świata, zarówno dzieci jak i dorosłych. Spełnia rolę rozrywkową i edukacyjną. Eksponaty można zobaczyć z bliska. Lwom zajrzeliśmy w oczy, krokodylowi do paszczy, a żyrafa znajdowała się metr od nas… Nie sposób z tak bliska, w żadnym innym miejscu obejrzeć tylu gatunków, tak naturalnie wyglądających zwierząt. Organizator: Janina Greń

jard dnia listopad 13 2018 19:46:36 · Drukuj
     
     
OBIADY – WPŁATA NA KONTO SZKOŁY

Wpłata za obiady na miesiąc grudzień 2018 następuje na konto szkoły
Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław
(zaznaczyć imie i nazwisko ucznia oraz klasę)
Bank PKO BP
81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 23.11.2018r. najpóźniej
Kwota 90 zł (dni 15 x 6 zł obiad)
RODZICE, KTÓRZY WPŁACILI NA MIESIĄC LISTOPAD 120 ZŁ POMNIEJSZAJĄ WPŁATĘ NA GRUDZIEŃ O 6 ZŁ

jard dnia listopad 13 2018 12:24:04 · Drukuj
     
     
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 wraz pocztem sztandarowym brała udział 11 listopada br. w oficjalnej uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Inowrocławiu. W kościele Zwiastowania NMP odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie jej uczestnicy przemaszerowali ul. Laubitza pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Tam o wydarzeniach sprzed 100 lat mówił prezydent Ryszard Brejza. Wspólnie z obecnymi modlił się ks. dziekan Paweł Kowalski. Odbył się apel pamięci. Kompana Honorowa Garnizonu Inowrocław oddała trzy salwy. Liczne delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta Inowrocławskich Kopalń Soli Solino SA.

jard dnia listopad 12 2018 11:51:07 · Drukuj
     
     
WSPÓLNE ŚPIEWANIE MAZURKA DĄBROWSKIEGO

Dnia 09.11.2018 r. o godz. 11:11 społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego zaśpiewała uroczyście cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego pod kierunkiem artystycznym p. Natalii Nadrajkowskiej - nauczycielki muzyki. Odświętnie ubrani uczniowie w barwach narodowych zebrali się w głównym korytarzu rąbińskiej wszechnicy i wyraźnym, melodyjnym , głośnym śpiewem oddali cześć wszystkim tym, którzy 100 lat temu wybili się na niepodległość.
Warto wspomnieć historię powstania naszego hymnu - w lipcu 1797 roku, Józef Wybicki trafia do kwatery Legionów Polskich we Włoszech. Tysiące legionowych serc jednoczy nadzieja na walkę o wolną Polskę u boku Napoleona. Znalazłszy się pośród polskich mundurów, sztandarów i żołnierskich ognisk, słysząc ojczysty język, Wybicki ulega nastrojowi chwili. W tych okolicznościach, właściwie na poczekaniu, powstaje „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”.
Parę tygodni później generał Jan Henryk Dąbrowski, twórca Legionów i przyjaciel Wybickiego, napisze w liście do niego: „Żołnierze do Twojej pieśni coraz więcej gustu nabierają”. Parę miesięcy później pieśń przekroczy granice zaborów, będzie też witać w 1806 roku wkraczających do Poznania z wojskiem Dąbrowskiego i Wybickiego. Polacy śpiewają ją podczas kolejnych powstań i wojen.

>>TAK ŚPIEWANO HYMN W NASZEJ SZKOLE<<


jard dnia listopad 10 2018 10:54:13 · Drukuj
     
     
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki…

To słowa popularnej piosenki dla dzieci w pełni oddające myśl przewodnią ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie Daje Moc”. 8 listopada 2018 r. po raz kolejny uczniowie klas I i II przygotowywali wartościowe odżywczo, zdrowe i smakowicie kolorowe śniadania. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor i apetyt. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły wiedzą jak przygotować smaczne i zdrowe śniadanie, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę witamin i substancji odżywczych w okresie jesienno – zimowym.

jard dnia listopad 10 2018 10:31:35 · Drukuj
     
     
I N F O R M A C J A

Dzień 12 listopada 2018r. ( poniedziałek ) - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychow. - opiekuńczych.

jard dnia listopad 08 2018 11:28:43 · Drukuj
     
     
CENNA INICJATYWA REGIONALNA SP5 ZAKOŃCZONA SUKCESEM

W Inowrocławiu odrestaurowano pomnik na grobowcu zasłużonej rodziny Schedlin-Czarlińskich. Na symboliczną uroczystość zakończenia prac przybyła z Brazylii wnuczka seniora rodziny, Wanda Schedlin- Czarlińska, córka Bogdana, delegacje szkolne, przedstawiciele władz miejskich, środowiska oficerów lotnictwa, miłośników miasta oraz delegacja „Inofamy”. Złożono kwiaty i zapalono znicze, a potem przekazano podziękowania na ręce prezesa zarządu tej firmy Marka Borowskiego i jego zastępcy Janusza Łuczaka. Na cmentarzu parafii Zwiastowania NMP w Inowrocławiu znajduje się grobowiec rodziny Schedlin-Czarlińskich. Pochowani są tam także: Leon Czarliński – senior (1860-1929) i jego syn Leon (1914-1977). Pierwszy - inżynier mechanik, przemysłowiec i społecznik nazywany był „inowrocławskim Cegielskim”. Należał do założycieli Księgarni i Drukarni „Dziennika Kujawskiego” oraz budowniczych kościoła Zwiastowania NMP. Był radnym miejskim, w 1918 r. organizował Straż Ludową, potem był pierwszym polskim komendantem stacji kolejowej. Od 1902 r. był właścicielem fabryki maszyn rolniczych „Głogowski i Syn” - dziś „Inofama”. Jako członek Magistratu nadzorował elektrownię i gazownię. Działał szeroko w innych gremiach. Leon-junior był lotnikiem-nawigatorem, porucznikiem w WP i 301 Dywizjonie Bombowym RAF w Anglii. Odznaczony był Krzyżem Walecznych. W 1944 r. uczestniczył w ochotniczych, ryzykownych lotach z Włoch ze zrzutami dla powstańczej Warszawy. Rana głowy, doznana przy lądowaniu na ostrzelanym nad Berlinem bombowcu, po latach tragicznie odnowiła się na emigracji w Kanadzie, gdzie szefował stowarzyszeniu polskich pilotów. Ponieważ w Inowrocławiu nie ma nikogo z bliskich, żona pilota, Elżbieta z Bacciarellich, w ramach kontaktów ze Szkołą Podstawową nr 5 , poprosiła o pomoc w renowacji nadwyrężonego zębem czasu dużego nagrobnego pomnika. Dyrektor Ireneusz Zieliński zjednał przychylność zarządu Inofamy i nagrobek został odnowiony.

jard dnia listopad 07 2018 09:45:21 · Drukuj
     
     
KWESTA NA OZNAKOWANIE POWSTAŃCZYCH MOGIŁ

Dnia 01 listopada br. młodzież naszej szkoły: Piotr Kulis, Witold Karólewski, Zuzanna Ziółkowska, Zuzanna Szczepaniak, Paweł Drop, Wiktor Misterski, Wiktoria Anioł, Julia Kaczmarek wraz z dyrektorem - p.Ireneuszem Zielińskim i nauczycielami: p.Katarzyną Sytkow, p.Dorotą Sadowską, p.Krzysztofem Prątnickim brali udział w kweście na oznakowanie powstańczych mogił -"Powstaniec Wielkopolski"- na cmentarzach inowrocławskich - akcję zorganizowaną przez Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia.

jard dnia listopad 03 2018 11:54:05 · Drukuj
     
     
I N F O R M A C J A

Dzień 2 listopada 2018r. ( piątek ) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
Świetlica szkolna czynna od 7.00 do 16.00.

jard dnia październik 31 2018 13:32:18 · Drukuj
     
     
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W poniedziałkowe popołudnie, 29 października, w naszej szkole było bardzo uroczyście…. gdyż przybyło do niej wielu świętych, błogosławionych i aniołów. W „piątce” po raz pierwszy został zorganizowany Bal Wszystkich Świętych. Jego pomysłodawcą była p. Renata Czyżewska, do organizacji włączył się również Samorząd Uczniowski. Tego dnia było jak w niebie: dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Świat chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tyle świętych osób. Na początku każdy się przedstawił, brał udział w różnych zabawach. Przebierańcy weseliły się przy dźwiękach muzyki, tańczyli i śpiewali znane piosenki. Na końcu został podsumowany konkurs „Najlepsze przebranie na Balu Wszystkich Świętych”. Zwyciężyli święci: Elżbieta, Jadwiga, Teresa z Kalkuty, Franciszek, Jan Paweł II, Józef, Piotr. W nagrodę otrzymali oni drobne upominki, dyplomy, a pozostali słodycze. Wszystkim serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do udziału w balu w przyszłym roku szkolnym.

jard dnia październik 30 2018 09:38:43 · Drukuj
     
Strona 2 z 91 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz
Grudzień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew