Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
"Filmowa środa"

Na naszych półkoloniach z "Piątką" nie mogło zabraknąć wizyty w inowrocławskim Kinomaxie! Nasi mali kinomaniacy mieli okazję obejrzeć premierę drugiej części hitu dla dzieci tych małych i tych większych - "Sekretne życie zwierzaków domowych". Zaopatrzeni w obowiązkowy rekwizyt każdego uczestnika seansu (popcorn) , dzieci z uwagą i rozbawieniem obejrzały film. Z sali dochodził gromki śmiech rozbawionej młodej publiczności. Po udanej projekcji udaliśmy się na pyszne lody do cukierni 'Marta'. Żeby dobić do pełni szczęścia dzień zakończyliśmy pobytem na placu zabaw 'Miś'. I tak minął kolejny dzień pełen wrażeń i śmiechu na naszych półkoloniach

Felix dnia lipiec 03 2019 21:51:21 0 Komentarzy · 199 Czytań · Drukuj
     
     
Edukacyjno-rekreacyjny wtorek

Wtorek na naszych półkoloniach LATO 2019 minął w cudownej atmosferze dzięki wizycie w Centrum Zabaw Rodzinnych 'Family Park' w Bydgoszczy. Dzieci mogły korzystać ze wszelkich dobroci, które były dla nich przygotowane. Począwszy od zabaw w 'Figloraju' z dżunglą przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli, wałków, poprzez tęczową zjeżdżalnię, strefę trampolin, kręgle, wystrzałowe armatki, ściankę wspinaczkową, samochodziki aż po wizytę w pracowni Profesora Ciekawskiego. W tej ostatniej nasi podopieczni odkrywali tajniki nauki. Profesor za pomocą często widowiskowych eksperymentów, wyjaśniał jak skonstruowany jest nasz świat. Młodzi odkrywcy z wielkim zaciekawieniem i entuzjazmem przyglądali się doświadczeniom i sami chętnie w nich uczestniczyli. Naszą wizytę zakończyliśmy wspólnym tańcem prowadzonym przez animatorów z 'Family Park'. To był kolejny dzień pełen wrażeń!

Felix dnia lipiec 03 2019 21:49:49 0 Komentarzy · 201 Czytań · Drukuj
     
     
"Wakacyjne pląsy"

Drugi tydzień na naszych półkoloniach zaczęliśmy z rozmachem! Odwiedziny w inowrocławskiej Kręgielni spotkały się z dużym entuzjazmem naszych podopiecznych. Rywalizacja podczas gry w kręgle wciągnęła wszystkich, natomiast zorganizowana na drugiej sali dyskoteka pozwoliła rozładować sportowe emocje. Przy przebojach muzyki rozrywkowej młodzi tancerze mieli okazję wykazać się zarówno solo, jak i w grupach - dla przykładu układ do kultowej "Makareny" wyszedł perfekcyjnie! Śpiewom i pląsom nie było końca, a to dopiero początek tygodnia….!

Felix dnia lipiec 03 2019 21:47:45 0 Komentarzy · 200 Czytań · Drukuj
     
     
UWAGA NOWI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY!!

Bardzo prosimy uczniów, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole od 1 września 2019 r. o dostarczenie do sekretariatu szkoły 1 zdjęcia do legitymacji szkolnej ( nie obowiązuje dzieci z klasy zerowej ).


Podręczniki do RELIGII na rok szkolny 2019/2020

  • ODDZIAŁ ZEROWY "W świecie mojego Boga"

  • KLASA PIERWSZA "Żyjemy w Bożym świecie"

  • KLASA DRUGA "Idziemy do Jezusa"

  • KLASA TRZECIA "Jezus jest z nami" (podręcznik + ćwiczenia)

  • KLASA CZWARTA "Miejsce pełne BOGActw"

  • KLASA PIĄTA "Spotkania uBOGAcające"

  • KLASA SZÓSTA "Tajemnice BOGAtego życia"

  • Podręczniki do religii dla klasy VII i VIII będą podane we wrześniu

WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ

Felix dnia lipiec 01 2019 18:53:19 0 Komentarzy · 224 Czytań · Drukuj
     
     
Świat zabaw

Wraz z końcem tygodnia przyszedł czas na szaloną zabawę w inowrocławskim parku rozrywki "Frajda". Dzieci skakały na trampolinach, grały w piłkę na specjalnie zabezpieczonym boisku , zjeżdżały z gigantycznych zjeżdżalni, grały w gry zespołowe i indywidualne na przygotowanych automatach, jeździły, wirowały, rzucały i wiele wiele innych czynności wykonywały dzięki różnorodności sprzętów, które oferuje bawialnia. Każdy znalazł coś dla siebie. To był niewątpliwie bardzo udany koniec tygodnia!

Felix dnia lipiec 01 2019 16:00:26 0 Komentarzy · 198 Czytań · Drukuj
     
     
"Tęczą malowane"

Koniec tygodnia na naszych półkoloniach prezentował się wyjątkowo barwnie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania na tkaninach. Każdy miał możliwość zaprojektowania własnego wzoru na koszulce i wykonania nadruku. Młodzi artyści pod czujnym okiem instruktorów korzystali z gotowych szablonów ale też tworzyli własne rysunki i napisy. Technika malowania była jedna ale pomysłów tyle, ile uczestników warsztatów. Jak zawsze pomysłowość i inwencja twórcza naszych podopiecznych nie zawiodły - powstały piękne, wielobarwne koszulki, które na pewno będą towarzyszyły im na długo

Felix dnia lipiec 01 2019 15:58:34 0 Komentarzy · 204 Czytań · Drukuj
     
     
W krainie dinozaurów

Ze względu na niegasnącą wśród młodszych uczniów " dinomanię", trzeci dzień półkolonii w SP-5 dzieci spędziły w jednym z największych w Europie parku dinozaurów. JuraPark w Solcu Kujawskim zachwyca ścieżką edukacyjną, gdzie w terenie leśnym można zobaczyć ok. 150 prehistorycznych gadów. Poszczególne okresy ery mezozoicznej zachwycały młodych paleontologów, którzy zadawali przewodniczce wnikliwe pytania. Zainteresowanie przyszłych naukowców wzbudziło muzeum, które posiada największe w Polsce zbiory skamieniałych roślin i zwierząt. Atrakcją dla wszystkich było bez wątpienia Kino 5D, w którym było słychać pisk, śmiech i zachwyt. Prawie realne spotkanie z prehistorią okazało się kolejnym udanym dniem półkolonii w naszej " Piątce" !!!

Felix dnia czerwiec 28 2019 19:50:48 0 Komentarzy · 206 Czytań · Drukuj
     
     
Bal absolwentów z SP nr 5

Tradycyjnie w połowie czerwca br. trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych wraz ósmoklasistami bawili się w restauracji „As” przy ulicy Fabrycznej 4 w Mątwach. Rozpoczęli w rytmie Poloneza Kilara rozwijając taneczne korowody w klimatyzowanej, nagłośnionej, wyposażonej w laserową iluminofonię sali bawialnej. Po pełnych emocji podziękowaniach wszyscy zasiedli przy obficie zastawionych stołach, aby posilić się przed długo oczekiwaną zabawą na parkiecie. Tancerki zachwyciły wspaniałymi kreacjami, żywiołowym pląsem oraz urokiem młodości wraz z partnerami, którzy dodali mocy elegancją i szarmancką postawą, czyniąc ten szczególny wieczór niezapomnianym.

Felix dnia czerwiec 26 2019 20:37:41 0 Komentarzy · 216 Czytań · Drukuj
     
     
Bezpieczne wakacje

W wyjątkowo hucznej i ciekawej atmosferze przebiegał drugi dzień półkolonii w SP-5 Inowrocław.Wszystko to za sprawą przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, a dokładnie : sierżanta sztabowego Damiana Domka i sierżanta sztabowego Sebastiana Strzeleckiego, którzy na spotkanie z uczniami przyjechali na motorach. Za chwilę na boisko szkolne wjechali samochodem na sygnale : sierżant sztabowy Jarosław Nowicki i starszy sierżant Kamil Majewski.Zachwyceni uczniowie mogli usiąść na motocyklu i zobaczyć wnętrze policyjnego samochodu.Taki był początek spotkania nt."BEZPIECZNE WAKACJE".Zaproszeni goście na auli szkolnej wręczyli uroczyście dyplomy i upominki za wykonanie ciekawych i zgodnych z tematem spotkania prac plastycznych. Uczniowie chętnie opowiadali o zdobytej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Zaproszeni goście dzielili się doświadczeniem i stwierdzili,że temat bezpieczeństwa w SP-5 opanowany jest na 5! Dziękujemy funkcjonariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

Felix dnia czerwiec 26 2019 20:32:28 0 Komentarzy · 217 Czytań · Drukuj
     
     
Półkolonie w SP5 - "Lato 2019"

W poniedziałek, 24 czerwca, rozpoczęły się w naszej szkole kolejne półkolonie "Lato 2019". Wakacje razem z nami spędza 89 dzieci z klas I, II, IV. Uczestnicy pierwszy, upalny dzień rozpoczęli Warsztatami Kujawskimi w cukierni "Marta", które wprowadziły wszystkich w świat lodów i lizaków. Dzieci razem z mistrzem cukiernictwa przygotowywały karmel, z którego formowały tęczowe lizaki oraz mieszankę lodów, z której frezowały smaczne i zimne dla ochłody lody. Następnie odbyła się wspólna degustacja lodów i lizaków. Ten wspaniały dzień zakończyli uroczystym wręczeniem przez cukiernika dyplomów lodziarzy i karmelkarzy.

Felix dnia czerwiec 26 2019 20:31:19 0 Komentarzy · 195 Czytań · Drukuj
     
     
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W trzech etapach uczniowie uczestniczyli w zakończeniu nauki w bieżącym roku szkolnym.
Najpierw klasy czwarte, piąta i siódme otrzymały dyplomy, nagrody i wyróżnienia za owocną pracę i trud zdobywania wiedzy.
Następnie klasy pierwsze wraz licznymi rodzicami i opiekunami usłyszały słowa uznania i pochwały za podjęcie wysiłku i zaangażowania w stawianiu pierwszych kroków w nauce pisania i czytania oraz poznawania świata pod troskliwym okiem sympatycznych i wymagających wychowawczyń.
W trzeciej odsłonie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów z trzecich klas gimnazjalnych i ósmoklasistów, którzy mieli okazję obejrzeć przedstawienie o miłości, przyjaźni, rodzinie, wolności, tolerancji, szacunku, uczciwości, przyrodzie i o tym, jak ważne jest spełniać marzenia. W czasie uroczystości nastąpiło symboliczne wyprowadzenie sztandaru Gimnazjum nr 2 do szkolnej Izby Tradycji zamykające pełen sukcesów osiemnastoletni okres działalności. Następnie p. Ireneusz Zieliński Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego wręczył nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne dla wspaniałych Absolwentów i ich dumnych Rodziców w uznaniu za ich wybitne osiągnięcia i sukcesy w nauce, w sporcie zaangażowanie w życie szkoły i uczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji regionalnej i kultywowaniu wartości patriotycznych, szczególnie w upamiętnieniu setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.


Felix dnia czerwiec 25 2019 17:47:09 0 Komentarzy · 231 Czytań · Drukuj
     
Strona 3 z 103 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kalendarz
Październik 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew