UBEZPIECZENIE

NAUCZANIE ZDALNE

Z CZWARTYM MIEJSCEM W POWIECIE

W minionym tygodniu, na orliku w Złotnikach Kujawskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w 6-osobowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: Jakub Chudziński, Michał Jabłoński, Tomasz Kwak, Maksymilian Rydzik, Maciej Patyk, Krystian Sajna, Wojciech Stawicki (z 7a), Dawid Dąbrowski (z 8a). Gracjan Piechocki (6smiley wywalczyła 4 miejsce. Pokonały nas zespoły z Gniewkowa, Wierzchosławic i Złotnik Kujawskich. Chłopcy byli rocznikowo młodsi od pozostałych. Sam udział w mistrzostwach pozwolił na zbieranie doświadczenia, które mamy nadzieję zaowocuje startem w przyszłym roku szkolnym, dodała opiekunka zespołu- Katarzyna Sytkow.

dominikao dnia październik 15 2020 18:44:42 0 Komentarzy · 60 Czytań · Drukuj

ZAKŁADKI DLA PIERWSZAKÓW

Wszyscy wiemy, że czytanie spełnia wiele ważnych ról w życiu każdego człowieka. Stąd uczniowie klasy 6a i 6b wraz z wychowawcą panią Katarzyną Sytkow, wpadli na pomysł, aby zdopingować młodszych kolegów i koleżanki do czytania. Wykonali dla wszystkich klas pierwszych zakładki do książek. Pomysłów nie brakowało. Kolorowe zakładki mają różne kształty, cytaty, ozdoby. Zostały one przekazane pierwszakom po złożeniu uroczystego ślubowania. Z takimi zakładkami, aż chce się poznawać literki i jak najszybciej nauczyć się czytać.

dominikao dnia październik 15 2020 18:43:00 0 Komentarzy · 65 Czytań · Drukuj

Uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5

Dnia 13 października 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Mimo trudnych czasów zachowano specjalne środki ostrożności tj. każda klasa miała oddzielną ceremonię, odstęp dwóch metrów od siebie oraz maseczki. Po serdecznym przywitaniu i krótkiej przemowie Pani Dyrektor Małgorzaty Krokowskiej wszystkie dzieci zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Od Samorządu Szkolnego otrzymali kolorowe, ręcznie wykonane przez starszych kolegów zakładki do książki, zapakowane w folię ochronną oraz teczki z logo szkoły na świadectwa szkolne. Następnie uczniowie przeszli do klas, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

dominikao dnia październik 14 2020 13:37:52 0 Komentarzy · 66 Czytań · Drukuj

Zajęcia TIK

Na zajęciach matematyczno- przyrodniczych z wykorzystaniem TIK( technologii informacyjno-komunikacyjnej) prowadzonych przez panią E. Marszałkowską, uczniowie z klas drugich uczyli się różnego sposobu kodowania . Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

dominikao dnia październik 14 2020 13:34:41 0 Komentarzy · 62 Czytań · Drukuj

14 X Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej najlepsze życzenia zdrowia,
wszelkiej pomyślności i pełnej satysfakcji z pełnionej misji edukacyjnej każdego dnia
Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Administracji i Obsłudze
składają Rodzice i Uczniowie

Felix dnia październik 13 2020 16:36:34 0 Komentarzy · 63 Czytań · Drukuj

Rajd sapera

Felix dnia październik 04 2020 15:36:35 0 Komentarzy · 73 Czytań · Drukuj

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września 2020 roku tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas 1-3 poznali w tym roku pełną humoru książkę Agnieszki Frączek ,,Rany Julek ! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". To barwna opowieść o Julku- małym Julianie Tuwimie, który jak każdy chłopiec psocił i znany był ze swoich przedziwnych pomysłów. Uczniowie w grupach klasowych, oprócz samodzielnego czytania, mogli słuchać aktorskiej interpretacji fragmentów lektury, podziwiać ilustracje na tablicach multimedialnych. Mali czytelnicy na zakończenie wykonali plastyczne prace na temat wysłuchanych fragmentów lektury. Z pewnością ten dzień zachęci uczniów do sięgania po utwory ulubionego autora wierszy dla dzieci.

dominikao dnia wrzesień 30 2020 15:42:44 0 Komentarzy · 78 Czytań · Drukuj

AWANS MŁODSZYCH PIŁKARZY DO POWIATU

Miniony tydzień okazał się być szczęśliwym dla młodszych i starszych piłkarzy „piątki”.
Młodsza reprezentacja w składzie: Mateusz Kadaj, Michał Pstrąg (z 6a), Huber Kulak, Gracjan Piechocki, Jakub Szutkowski (z 6 "b"), Oskar Siepniewski, Piotr Szczucki, Jakub Woźniakowski (z 6d), Mateusz Bińkowski, Filip Kołodziejczak (z 6e), Igor Fajfer (z 4 "b") wywalczyła awans do Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w piłce nożnej 6-osobowej chłopców rocznika 2008 i młodszych, pokonując zespół ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej 6:2. Opiekunem zespołu jest p. Katarzyna Sytkow. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach !

dominikao dnia wrzesień 29 2020 22:16:04 0 Komentarzy · 77 Czytań · Drukuj

ZWYCIĘSTWO STARSZYCH PIŁKARZY

W czwartek 24 września na naszym orliku, zespół chłopców z klas 7-8, który tworzyli: Jakub Chudziński, Michał Jabłoński, Tomasz Kwak, Maksymilian Rydzik, Maciej Patyk, Krystian Sajna, Wojciech Stawicki (z 7a), Dawid Dąbrowski (z 8a), wywalczył awans do Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w piłce nożnej 6-osobowej chłopców rocznika 2006-2007. Pokonał on drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu 8:5. Opiekunem zespołu jest p. Katarzyna Sytkow. Gratulacje! Powodzenia w rozgrywkach powiatowych!

dominikao dnia wrzesień 29 2020 22:12:58 0 Komentarzy · 79 Czytań · Drukuj

KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2020/2021

Informacja dotycząca organizacji konkursów przedmiotowych
w roku szkolnym 2020/2021
oraz terminarz konkursów znajduje się w linku poniżej:

KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2020/2021

Felix dnia wrzesień 24 2020 20:27:38 0 Komentarzy · 78 Czytań · Drukuj

Wpłata na obiady - Październik

Wpłata za obiady na miesiąc październik 2020 r. następuje na konto szkoły:

88-100 Inowrocław
(zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Wpłata do dnia 25. 09. 2020 r. najpóźniej
Kwota 149,10 zł

Prosimy o terminowe wpłaty!

Felix dnia wrzesień 07 2020 19:53:51 0 Komentarzy · 151 Czytań · Drukuj

Strona 4 z 118 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>