Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 4
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
Wiosenne spotkanie z teatrem

8 maja 2019 r klasy I e i I c wraz z wychowawcami uczestniczyły w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. "Pszczółka Maja". Kolorowe, bajeczne przedstawienie pełne muzyki i dźwięków wiosennej łąki, niosło ze sobą edukacyjne przesłanie. Zwróciło uwagę najmłodszych na ochronę pszczół w naszym otoczeniu. Pokazało też siłę przyjaźni i tolerancji wobec innych. Przedstawienie wywarło duży wpływ na naszych uczniów. Przedstawili oni swoje emocje i wrażenia na rysunkach w graficznym programie Paint w trakcie zajęć komputerowych, Na zamieszczonym zdjęciu prace naszych uczniów. Jak widać było to inspirujące przeżycie.

Felix dnia maj 21 2019 20:46:34 0 Komentarzy · 70 Czytań · Drukuj
     
     
Konkurs Matematyczny dla klas V

Miło nam poinformować , że uczniowie naszej szkoły Małgorzata Kilich i Tomasz Kwak z klasy 5 a zakwalifikowali się do II etapu XIX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Liczby rządzą światem" pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia. Opiekunem uczniów jest p. Monika Piskor.
Życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Felix dnia maj 15 2019 17:38:05 0 Komentarzy · 87 Czytań · Drukuj
     
     
Sukces w konkursie ekologicznym

W Szkole Podstawowej Integracyjnej w Inowrocławiu odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas 3 i 4 Szkół Podstawowych. Brali w nim udział uczniowie z następujących szkół SP 2, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 16, KSP i SPI. Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia.
Celem konkursu była promocja idei ochrony środowiska oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych. Test, który uczestnicy konkursu rozwiązywali składał się z zadań otwartych i zamkniętych o różnym stopniu trudności.
Miło nam poinformować, że wspaniały sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły.
Laureatem konkursu został Mateusz Kadaj z klasy 4a, który zdobył I miejsce, wykazując się ogromną wiedzą ekologiczną.
III miejsce uzyskał Norbert Janicki z klasy 4b.
Udział w konkursie wziął też Czarek Gimiński z klasy 4b, który również dobrze rozwiązał test.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które jeszcze bardziej pomogą im zainteresować się wiedzą ekologiczną i przyrodniczą.
Składamy im serdeczne gratulacje, że tak wspaniale reprezentowali naszą szkołę i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka przyrody i geografii p. Aleksandra Pietrzak

Felix dnia maj 08 2019 17:47:44 0 Komentarzy · 154 Czytań · Drukuj
     
     
Specjaliści od ekologii w V a

Dnia 6 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia dla klas piątych i szóstych. Uczniowie z klasy V a: Alicja Sobocińska oraz Maksymilian Rydzik wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Zostali oni laureatami II miejsca w konkursie.
Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów!
Nauczyciel biologii: Janina Greń

Felix dnia maj 08 2019 17:24:24 0 Komentarzy · 98 Czytań · Drukuj
     
     
Sukcesy najmłodszych w Konkursach Powiatowych

Uczennica klasy I e Alicja Tyszko zdobyła wyróżnienie w XIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pt "Paleta marzeń", a praca jej starszej koleżanki z klasy II c Malwiny Golec także została zauważona i wyróżniona w XIX edycji również Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Palma Wielkanocna". Konkursy te co roku organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczennicom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

Felix dnia maj 05 2019 19:32:33 0 Komentarzy · 112 Czytań · Drukuj
     
     
TRZYDZIESTKA Z KLUBEM TURYSTYKI ROWEROWEJ „KUJAWIAK”

W sobotę 27 kwietnia br. uczniowie klasy 4a i 4b, wraz z nauczycielami Elżbietą Andrzejewską, Renatą Czyżewską i Katarzyną Sytkow wyruszyli na wycieczkę rowerową, poprowadzoną przez przedstawicieli Klubu Turystyki Rowerowej „Kujawiak”, we współpracy z PTTK Inowrocław. Punktem docelowym wycieczki był poligon w Łojewie nad Jeziorem Szarlejskim. Tam znajdował się etap końcowy Rajdu Sapera. Na pikniku czwartoklasiści zapoznali się z trudną, niebezpieczną i arcyciekawą dziedziną służby wojskowej, jaką niewątpliwie jest saperstwo. Chętni wzięli udział w konkursie, poświęconym tej dziedzinie. Nie straszna była im w tym dniu niższa temperatura oraz wiatr. Przepyszna grochówka wojskowa, smaczne kiełbaski z grilla na drugie danie, posiliły młodych rowerzystów, by następnie wyruszyć w drogę powrotną. W sumie, tego dnia na rowerach, uczniowie „piątki” pokonali 30km. Wychowawczyni klas- Katarzyna Sytkow, składa serdeczne podziękowania KTR „Kujawiak” Inowrocław oraz PTTK za organizację wycieczki rowerowej. Brawo dla wszystkich uczestników tej wyprawy!

Felix dnia maj 05 2019 18:52:47 0 Komentarzy · 99 Czytań · Drukuj
     
     
WARSZTATY WIELKANOCNE W PRZYSTANI BISKUPIŃSKIEJ

Tuż przed świętami- klasy 4a, 4b, 4c, 4d, wzięły udział w warsztatach wielkanocnych, w Przystani Biskupińskiej. Tam prowadzący przypomnieli uczniom stare i nowe tradycje wielkanocne. Czwartoklasiści urabiali ciasto na mazurka, by następnie wypiec go w piecu i przyozdobić, wykonywali ozdoby świąteczne w postaci zajączków oraz wieńcy wielkanocnych. By tradycji stało się zadość, na koniec pobytu w przystani, uczniowie zasiedli do wspólnego śniadania wielkanocnego. Z pewnością, takie przygotowania do Świąt Wielkanocnych, na długo zapadną dzieciom w pamięci.

Felix dnia maj 05 2019 18:52:07 0 Komentarzy · 102 Czytań · Drukuj
     
     
OBIADY – WPŁATA NA KONTO SZKOŁY - MAJ

Wpłata za obiady na miesiąc maj 2019 r. następuje na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław (zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Bank PKO BP 81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 30. 04. 2019 r. najpóźniej
Kwota 120,00 zł (20 dni x 6,00 zł obiady)

Felix dnia kwiecień 26 2019 11:22:24 0 Komentarzy · 126 Czytań · Drukuj
     
     
Wyśpiewaliśmy I i II miejsce

W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w języku angielskim dla uczniów klas IV zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 czołowe miejsca przypadły naszym uczennicom: Maria Gawryluk kl. IV a – I miejsce, Julia Bień kl. IV d – II miejsce. Udział w konkursie wziął także Mateusz Kadaj kl. IV a, który również wykazał się doskonałymi umiejętnościami językowymi i wokalnymi na scenie. Serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki Marta Rosa i Natalia Nadrajkowska.


Felix dnia kwiecień 04 2019 19:55:16 0 Komentarzy · 178 Czytań · Drukuj
     
     
LOGICZNE MYŚLENIE MA PRZYSZŁOŚĆ

Gra w szachy ma wiele walorów edukacyjnych, między innymi: poprawia zdolności intelektualne, koncentrację, rozwija kreatywność, pomaga w rozwiązywaniu problemów. Dlatego też w ostatnią sobotę marca, uczniowie klasy IV a i IV b odwiedzili Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Celem ich wizyty było zwiedzenie wystawy pt. „Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach”. Eksponaty zgromadzone na niej, pochodziły z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Okazało się, że wywodząca się z Indii i Persji gra liczy już sobie prawie 1500 lat. Obok opisów, bogatej ikonografii, czwartoklasiści zobaczyli repliki najpiękniejszych średniowiecznych zestawów szachowych. Wśród nich były dwie XIII-wieczne figury szachowe odnalezione w czasie wykopalisk w Inowrocławiu. Na koniec wycieczki, dzieci rozwiązywały zagadki na 64- polowej planszy. Ku zdziwieniu kustosza muzeum, liczna grupa naszych uczniów wykazała się dużą umiejętnością poruszania się figurami po specjalnie na tę okazję przygotowanej szachownicy. Wychowawca- pani Katarzyna Sytkow wraz ze swoimi podopiecznymi i ich rodzicami, składają serdeczne podziękowania dyrektorowi muzeum- panu Marcinowi Woźniakowi za oprowadzenie po wystawie oraz rozwiązywanie zagadek szachowych.

Felix dnia kwiecień 02 2019 09:05:59 0 Komentarzy · 159 Czytań · Drukuj
     
     
Witaj, wiosno!

21 marca najmłodsi uczniowie szkoły w radosnych nastrojach świętowali przyjście wiosny. Do tego dnia wszyscy wcześniej pracowicie się przygotowywali. Dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce wiosennej, w kącikach przyrody zakładały hodowle roślin, uczyły się piosenek i okrzyków związanych z nadejściem oczekiwanej pory roku. Natomiast uczniowie klasy I d zaprosili swoich rówieśników na inscenizację pt.,,Witaj, wiosno!”, w której zaprezentowali swoje recytatorskie i wokalne uzdolnienia. Później, w barwnym pochodzie z marzanną i gaikiem-maikiem, wszyscy wyruszyli alejkami wokół ,,kauli” w poszukiwaniu wiosny. Głośnymi i radosnymi okrzykami przywoływano wiosnę i żegnano zimę.
Więcej zdjęć na szkolnym FB.

Felix dnia kwiecień 02 2019 09:03:43 0 Komentarzy · 152 Czytań · Drukuj
     
Strona 4 z 100 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Czerwiec 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew