Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
MALUCHY ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ UCZNIA

3 grudnia klasy I i II w naszej szkole świętowały "Dzień Ucznia". Zaakcentowały to śmiesznymi strojami i pomalowanymi twarzami. Zajęcia inne niż zawsze, pełne gwaru i dobrej zabawy podobały się wszystkim. Uśmiechnięte twarze dzieci, mówią same za siebie. Lekcje pełne gier i zabaw będą znów za rok!

jard dnia grudzień 04 2018 21:45:13 · Drukuj
     
     
JAK POWSTAJE CIEPŁO ?

W grzejniku płynie ciepła woda, tylko skąd tam się wzięła? Jaką drogę pokonała? Co jest na początku tej drogi? Co zrobić, żeby chronić środowisko, oszczędzać pieniądze i swoje otoczenie? Skąd bierze się smog i jak można temu zaradzić? Na te wszystkie pytania i wiele innych uczniowie naszej szkoły z klasy IV a, b, c, d oraz V a, poznali w listopadzie w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”, które znajduje się w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Dzieci zdobyły tam nową wiedzę na ten temat, rozwiązywały krzyżówki, oglądały filmy, zwiedzały zakład. Spędziły ciekawie czas, wróciły do szkoły i domów mądrzejsi i bardziej świadomi, że czyste powietrze w Inowrocławiu, to lepszy komfort życia dla mieszkańców jak i dla kuracjuszy odwiedzających nasz kurort.

jard dnia listopad 30 2018 10:25:25 · Drukuj
     
     
PRZYGODA Z ROBOTAMI OZOBOTAMI

Zmieniające się czasy zaowocowały nowymi trendami w edukacji, polegającymi na rozwoju takich kompetencji jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Jednym z bardziej obiecujących narzędzi, o których mówi się w kontekście rozwijania tych kompetencji jest nauka programowania. Dlatego we wtorek- 27 listopada w progach naszej szkoły gościliśmy Roboty Ozoboty z Edu Sense w Gdańsku. Przedstawiciel firmy poprowadził zajęcia programowania z uczniami klasy IV a i b z użyciem tych miłych „stworzeń”. Mogło tak stać się, dzięki finansowaniu projektu przez Ministerstwo Cyfryzacji. Bo czyż nie ma nic przyjemniejszego niż nauka przez zabawę? Czwartoklasiści byli tak zafascynowani tym co robili na spotkaniu z wykorzystaniem małych robotów, że nawet nie usłyszeli dzwonka na przerwę. Po takim wprowadzeniu w fascynujący świat programowania, część dzieci zamówiła już sobie prezent gwiazdkowy w postaci Ozobota. Uczniowie klasy IV a i IV b, wraz z wychowawcą Katarzyną Sytkow, składają serdeczne podziękowania firmie Edu Sense i panu Mateuszowi za przyjęcie zaproszenia oraz naukę kodowania.

jard dnia listopad 30 2018 10:24:27 · Drukuj
     
     
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W PRZYSTANI BISKUPIŃSKIEJ

W dniach 26-27 listopada uczniowie klas: IV a, b, c, d uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych w Przystani Biskupińskiej. Tam dzieci zostały powitane przez świąteczne elfy , które przyjęły gości i zaprosiły na prelekcje. W dalszej kolejności czwartoklasiści poznali dawne zwyczaje, przygotowali ozdoby świąteczne, uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, składając przyrzeczenie prawdziwych kucharzy, że wypieki się udadzą. Na koniec pobytu w przystani, wszyscy zasiedli do uroczystego posiłku z tradycyjnymi, polskimi potrawami. Po takich przygotowaniach, Święty Mikołaj z prezentami może już ruszać w drogę do dzieci.

jard dnia listopad 30 2018 10:23:37 · Drukuj
     
     
ZABAWA ANDRZEJKOWA

W poniedziałek 26 listopada w holu naszej szkoły odbyła się impreza andrzejkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy IV a, b, c, d, e i V a. Po powitaniu w imieniu dyrekcji, wychowawców i SU, dzieci przystąpiły do udziału w różnego rodzaju wróżbach tjk. poznanie imion przyszłego męża, syna, przyszłej żony, córki, wykonywanego zawodu, odczytywania marzeń z magicznych liczb, schowanych przedmiotów w kubkach, sypanych szpilek itp. Z niecierpliwością, uczestnicy andrzejek czekali na tańce i swawole, których było w nadmiarze, a odbywały się one przy dźwiękach współczesnych, popularnych artystów. Na następną zabawę zapraszamy już w karnawale.

jard dnia listopad 30 2018 10:22:46 · Drukuj
     
     
MŁODZI GRAFICY Z SP5

Trójka uczniów z naszej szkoły : Brunon Walicki z kl. 2b, Kacper Pietruszewski z kl.2a i Stanisław Wolf z klasy 2c, rywalizowali z drugoklasistami z innych inowrocławskich szkół w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "Mistrzowie Paint'a", który odbył się w SP 4 w sobotę 24 listopada. Wdzięczny temat "Polska-moja ojczyzna" nie sprawił naszym uczniom kłopotu.
Walicki Brunon zdobył - I miejsce, a Pietruszewski Kacper - wyróżnienie.
Brawa i Gratulacje dla naszych najmłodszych grafików!

jard dnia listopad 27 2018 12:07:34 · Drukuj
     
     
MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS IV W DWA OGNIE

W sobotę 24 listopada w naszej sali odbyły się Mistrzostwa Szkoły klas IV- ych w dwa ognie. Do rywalizacji stanęły wszystkie klasy w tym pionie. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, w losowo wybranej dużej i średniej sali gimnastycznej. Po zaciętej i wyrównanej walce, bez żadnej porażki, mistrzem została klasa IV a, wicemistrzem klasa IV b, na III pozycji uplasowała się IV e, IV miejsce zdobyła- IV d, a V- IV c. Najważniejsza była wspólna, wspaniała zabawa, aktywnie spędzony czas wolny, integracja. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Elżbieta Andrzejewska, Dorota Sadowska, Katarzyna Sytkow, Małgorzata Krokowska, Adam Strachanowski. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już wkrótce do udziału w kolejnych zawodach

jard dnia listopad 27 2018 12:02:04 · Drukuj
     
     
ŚWIATOWY SUKCES AMELII

Dnia 18-24.11.2018 r. Amelia Maciejczak-uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Świata w Tańcu Artystycznym 2018 r. w Libercu(Czechy) WCH Artistic Dance Show Competitions w grupie Small Team Juveniles –„Sweet Mini”.
Gratulujemy Amelii i jej Rodzicom oraz życzymy kolejnych sukcesów.

jard dnia listopad 27 2018 11:59:05 · Drukuj
     
     
LEKCJA W KINIE

W czwartek 22 listopada klasy IV a, d, e odwiedziły Teatr Miejski. Tam odbyła się „Lekcja w kinie” przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej Marka Kaczkowskiego. Uczniowie poznali między innymi definicję adaptacji, ekranizacji, scenariusza. Zdobyli ciekawe wiadomości na temat przerobienia np. książki, wiersza, gry komputerowej na potrzeby stworzenia filmu. Po części informacyjnej czwartoklasiści obejrzeli adaptację powieści kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery- „Ani z Zielonego Wzgórza”. Z dużym zaciekawieniem i przyjemnością oglądali historię opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów. Po takiej lekcji w kinie, młodzież z pewnością chętnie będzie oglądać inne adaptacje filmowe.

jard dnia listopad 24 2018 17:25:45 · Drukuj
     
     
BEZPIECZNA DROGA- SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Głównym celem zajęć było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przybliżenie pracy policjanta. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, zasadach przechodzenia przez ulicę oraz zachowaniu wobec obcych osób. Nasi goście przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające, a przekazana wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce. Na koniec spotkania policjanci wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”.
Oto laureaci konkursu: ...

jard dnia listopad 23 2018 20:38:50 Czytaj więcej · 128 Czytań · Drukuj
     
     
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I – rozstrzygnięty!

W Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I „ Twórczość Juliana Tuwima – słowem i pędzlem malowana”. Na konkurs wpłynęło 75 prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi z następujących szkół: SP 1, SP5, SP 8, SP 9, SP 10, SP11, SP 14, PSI. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: ...

jard dnia listopad 22 2018 10:36:41 Czytaj więcej · 166 Czytań · Drukuj
     
Strona 4 z 94 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Luty 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew