Skrzynka epuap SP 5

UBEZPIECZENIE

NAUCZANIE ZDALNE

PSYCHOLOG

Kontakt ze szkołą - telefon, mail, zalecany.

UWAGA!!!

UWAGA!
W dniach od 27 października do 5 listopada br. na terenie części chodnika i wejścia do segmentu A będą prowadzone prace remontowe. W związku z powyższym ta część szkoły będzie wyłączona z użytku.

► Wejście na teren boiska dla klas 1-3 i 4-5 odbywać się będzie bramą wjazdową od strony ulicy Błażka z zachowaniem szczególnej ostrożności.

► Dla klas 1-3 wejście do budynku szkoły drzwiami segmentu A-B ze środka boiska( duże schody).

► Dla klas 4-5 wejście do budynku szkoły drzwiami segmentu C (od strony sali gimnastycznej).

► Dla klas 7-8 wejście do budynku szkoły drzwiami od frontu szkoły (wejście główne).

PRZERWY MIĘDZYLEKCYJNE

► W klasach 1-3 przerwy międzylekcyjne będą regulowane przez nauczycieli uczących.

► Klasy 4-8 wychodzą na przerwy międzylekcyjne drzwiami prowadzącymi na środek boiska (segment A-B, C).

► Na czas remontu będzie obowiązywał zmieniony plan dyżurów nauczycieli.

PROSIMY O ZACHOWANIE UWAGI I PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA (NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO MIEJSC REMONTU!).

Komunikat
W dniu 2 listopada br. podczas ,,drzwi otwartych’’ dyżur będzie pełnić logopeda szkolny p. Alina Pacholska w godzinach 16.30-18.30 (pokój na II piętrze w segmencie D).

Felix dnia październik 25 2021 20:00:47 0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj

Wyróżnieni nauczyciele naszej szkoły

Miło nam poinformować, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżnieni zostali nauczyciele naszej szkoły.
Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymał pan dyrektor Ireneusz Zieliński a nagrody przyznawane przez Prezydenta Miasta Inowrocław otrzymali: pani Anna Ciechanowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, pani Monika Piskor - nauczyciel matematyki i pan Dariusz Adamus- nauczyciel matematyki.
Serdecznie gratulujemy !

Felix dnia październik 26 2021 21:39:18 0 Komentarzy · 4 Czytań · Drukuj

Przygotowujemy się do Erasmusa

W związku z zainteresowaniem współpracą międzynarodową na terenie SP5 odbyło się spotkanie dyrekcji i nauczycieli poświęcone podjęciem działań zmierzających do realizacji programu Erasmus. Spotkanie prowadziła Pani Katarzyna Sopolińska z SP nr 11, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Koordynatorkami współpracy na terenie SP nr 5 są nauczycielki Elżbieta Andrzejewska i Kinga Hałas.
Warto przypomnieć, że w przeszłości jako Gimnazjum nr 2 szkoła prowadziła współpracę z Ambasadą Francji oraz działania w ramach e- Twinningu.

Felix dnia październik 20 2021 19:32:38 0 Komentarzy · 20 Czytań · Drukuj

Z rajdowym pozdrowieniem

Felix dnia październik 19 2021 20:56:14 0 Komentarzy · 25 Czytań · Drukuj

W świecie teatru

18.10.2021 uczniowie klas VII i VIII udali się do Teatru Miejskiego , by obejrzeć przygotowane dla nich przez grupę teatralną pani Beaty Kawki przedstawienie pt. "Jaskółeczka". Była to współczesna bajka dla młodzieży i dorosłych inspirowana przypowieścią brazylijskiego pisarza Jorge Amado. Spektakl uczy tolerancji, empatii i wrażliwości na drugiego człowieka i pokazuje jak wielka moc ma miłość.
Po entuzjastycznie przyjętym przez młodzież przedstawieniu aktorzy rozmawiali z publicznością, odpowiadali na ich pytania, a prowadząca lekcję teatralną aktorka i inowrocławianka - pani Beata Kawka - obiecała, że będzie częściej gościć na deskach naszego teatru.

Felix dnia październik 19 2021 20:49:55 0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj

Zajęcia TIK

Grupa 9 kończy zajęcia w ramach projektu "Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników". Na zajęciach matematyczno-przyrodniczych uczniowie wzbogacili wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki i przyrody.

dominikao dnia październik 18 2021 13:02:10 0 Komentarzy · 20 Czytań · Drukuj

Wpłata na obiady - Listopad

Wpłata za obiady na miesiąc listopad 2021 r. następuje na konto szkoły:

88-100 Inowrocław
(zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Kwota 150,10 zł

Wpłaty należy dokonać w terminie od 18.10 2021 r. do 26.10.2021 r.

Prosimy o terminowe wpłaty!

Felix dnia październik 17 2021 18:48:30 0 Komentarzy · 29 Czytań · Drukuj

HISTORYCZNA WYCIECZKA DO GDAŃSKA

Dnia 13 października uczniowie klasy 7"a" i 7"b" wraz z nauczycielami: Ewą Stefańską, Dorotą Sadowską, Tomaszem Buzalskim wybrali się na historyczną wycieczkę do Gdańska. Tam zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej Westerplatte, Stare Miasto, Ratusz, Długi Targ i nabrzeże. Młodzi ludzie poznali kawałek naszej historii w bardzo interesującej i nowej formie- dodała wychowawczyni obu klas p. Katarzyna Sytkow. Pogoda i humory dopisały, a czas wspólnie spędzony w tym klimacie pozwolił uczyć się i odpocząć siódmoklasistom od codziennych zajęć.

dominikao dnia październik 15 2021 11:08:15 0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj

Z historią i ruchem za pan brat!

Felix dnia październik 12 2021 20:30:56 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj

Dzień Drzewa w świetlicy

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. W czasie zajęć prowadzonych w naszej świetlicy również pamiętaliśmy o tej wspaniałej inicjatywie. Dzieci dowiedziały się, dlaczego sadzimy drzewa, jaką funkcję pełnią na naszej planecie i dlaczego powinniśmy o nie dbać. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wykonali również ciekawe prace plastyczne oraz rozwiązywali zagadki.

dominikao dnia październik 11 2021 16:04:57 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj

Dbamy o naszą Ziemię... Blisko...

W tym roku po raz 28 wyruszyliśmy, by posprzątać Polskę! Nasza szkoła oczywiście brała udział w akcji "Sprzątanie świata". Klasa 2c i 2 d jako mali bohaterowie, ruszyli walczyć z śmieciami. Chociaż pogoda deszczowa sygnalizowała szybki powrót do szkoły, dzieci nauczyły się, że musimy dbać o czystość środowiska.
Starsi uczniowie nie byli gorsi. Pracy było co niemiara, ale zapału uczniowskiego nie brakowało.

Felix dnia październik 07 2021 20:40:44 0 Komentarzy · 41 Czytań · Drukuj

Październik 2021