Nawigacja
Skrzynka epuap SP 5
  Skrzynka epuap

Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz
  RODO
  UBEZPIECZENIE
  Deklaracja dostępności

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  NAUCZANIE ZDALNE

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  PSYCHOLOG
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa
  BIBLIOTEKA

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 25
Najnowszy Użytkownik: dominikao
 

     
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

Na początku listopada sala nr 18 zamieniła się w cmentarną kaplicę, a uczniowie klasy 7”d”
w uczestników obrzędu dziadów. Była to okazja do zapoznania się z obowiązkowym dramatem Adama Mickiewicza. Po lekcji poważnej i ważnej siódmoklasiści pozwolili sobie na trawestację tekstu, zamieniając oryginalny patetyczny styl w styl niski. I tak w szkolnych Dziadach Aniołkami byli pierwszoklasiści – pozbawieni jeszcze trosk szkolnych i jedynek, Widmem był kujon, który nie pomagał innym, a słaby uczeń pozostawił taką oto wskazówkę,
Że podług ministra rozkazu,
Kto nie ma dobrych stopni
Ten do następnej klasy
Nie trafi od razu.
I to są może lekcje polskiego, o których nie śniło się filozofom…

dominikao dnia listopad 08 2021 15:35:58 0 Komentarzy · 91 Czytań · Drukuj
     
     
Lekcja w muzeum

2 listopada uczniowie klasy 5"c" uczestniczyli w lekcji muzealnej "Kujawy-wybrane zagadnienia historyczno-etnograficzne". Lekcja odbyła się w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i jej celem było kształtowanie u dzieci poczucia więzi z najbliższym środowiskiem poprzez poznanie historii, kultury, tradycji i zwyczajów.

dominikao dnia listopad 05 2021 10:55:29 0 Komentarzy · 91 Czytań · Drukuj
     
     
Dbamy o groby zasłużonych inowrocławianJak co roku z okazji Wszystkich Świętych przedstawiciele dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły odwiedzili groby zasłużonych inowrocławian - rodzin Krzymińskich na cmentarzach parafii pw. Św. Mikołaja i Zwiastowania NMP i Schedlin - Czarlińskich ( Zwiastowania NMP), których rodziny po wojnie w większości opuściły Kujawy lub Polskę. Trzy grobowce, którymi opiekuje się SP nr 5 zostały uporządkowane, położono kwiaty, zapalono znicze.
W miarę możliwości społeczność szkolna nawiedza także miejsca spoczynku osób, które były związane z naszą szkołą. Cześć Ich Pamięci!

Felix dnia listopad 04 2021 19:43:11 0 Komentarzy · 97 Czytań · Drukuj
     
     
Przystępujemy do akcji "Szkoła pamięta"

Kolejny już rok przystępujemy do akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu i społeczności.

Felix dnia listopad 04 2021 19:37:03 0 Komentarzy · 104 Czytań · Drukuj
     
     
Pierwszoklasiści w Toruniu

W pogodny , jesienny poranek 27 października uczniowie klasy I a i I b z wychowawczyniami Ewą Peplinską i Lidią Skrzypczak, wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wizytę rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście , podczas którego Pani przewodnik opowiadała o spotykanych zabytkach. Potem w teatrze Baj Pomorski obejrzeli spektakl pt.” Jaś i Małgosia”, który powstał na motywach znanej baśni Braci Grimm. Wspaniała scenografia, efekty specjalne, melodyjne piosenki pobudzały wyobraźnię dzieci. Po spektaklu wesoła gromadka pierwszoklasistów udała się na Starówkę. Przy pomniku Mikołaja Kopernika, a potem przy Krzywej Wieży, wykonali pamiątkowe zdjęcia. Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu był zakup pierników i pamiątek.
Z uśmiechem na twarzach uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

Felix dnia listopad 03 2021 19:54:25 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
     
     
Z wizytą w teatrze

26 października uczniowie klas II i III udali się do Teatru Miejskiego, w którym aktorzy Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu przedstawili przepiękną sztukę pt. „Piękna i Bestia”. Ten bajkowy spektakl powstał na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Skupiony jest wokół najcenniejszej z wartości czyli czystej pięknej miłości. Jest to bezinteresowna miłość jaką Bella obdarza swojego ojca, a potem zaklętego w potwora księcia. Kolejnym bardzo istotnym problemem jest ocenianie człowieka po jego wyglądzie.
Piękne kostiumy, bajkowa muzyka, taniec, światło wprowadziło naszych uczniów w świat baśni przepełniony kolorami, magią i wielką miłością, która pomimo nieprzychylności losu wygrywa. To zwycięstwo daje siłę i wiarę w możliwość zmiany, w możliwość istnienia uczucia, którego siła jest tak wielka, że zmienia rzeczywistość

Felix dnia listopad 03 2021 19:49:00 0 Komentarzy · 97 Czytań · Drukuj
     
     
„Zajęcia z TIK- u źródłem dobrych wyników”

Grupa 12 Blok matematyczno – przyrodniczy
W ramach realizacji projektu w naszej szkole odbywają się zajęcia o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, na których uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, poszerzają wiedzę poprzez praktyczne działania, dostrzegają związki pomiędzy działalnością człowieka, a stanem środowiska przyrodniczego, poznają stopień zanieczyszczenia środowiska swojej najbliższej okolicy, przedstawiają sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska w mieście.
Realizując zadania programowe, uczniowie rozwijają kompetencje kluczowe takie jak: planowanie i organizowanie własnej pracy, praca w grupie, wykorzystanie różnorodnych źródeł informacji, prezentowanie informacji w ciekawy sposób również
z wykorzystaniem technik multimedialnych.
Janina Greń

dominikao dnia październik 29 2021 20:58:55 0 Komentarzy · 106 Czytań · Drukuj
     
     
IV Festiwal Dyni na Kujawach

28 października 2021 roku uczniowie klasy 8”a” oraz 8”b” wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego mieli przyjemność uczestniczyć w IV Festiwalu Dyni na Kujawach odbywającym się w Pijalni Wód w Parku Solankowym. Impreza była doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Inowrocławiu.
Kulinarne show uświetnił swoją obecnością szef kuchni/doradca kulinarny p. Tomasz Królikowski. Uczniowie naszej szkoły podziwiali carvingowe fantazje oraz degustowali przepyszne potrawy wykonane na bazie dyni.

dominikao dnia październik 29 2021 09:09:24 0 Komentarzy · 104 Czytań · Drukuj
     
     
Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku, w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych, szkolna biblioteka przygotowała szereg konkursów o różnej tematyce. Uczestnicy zmagali się z wykreślankami, dyktandem, zaszyfrowanymi wiadomościami, krzyżówkami czy zadaniami językowymi. W grupie uczniów z klas 4-8 najlepsze okazały się uczennice klasy 4"d", które zdobyły trzy pierwsze miejsca: I miejsce – Kaja Syrek, II miejsce – Camelia Koczorowska, III miejsce – Marika Świątkowska. W grupie najmłodszych bezkonkurencyjna okazała się Hania Osińska z 1"b". Przyznano również wyróżnienia: Zuzanna Smolińska (4"d"), Olga Kriger (4"d"), Przemysław Czernij (3"b"). Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy na stronę internetową biblioteki: https://inobiblioteka.wixsite.com/biblioteka-sp5

dominikao dnia październik 29 2021 08:58:26 0 Komentarzy · 92 Czytań · Drukuj
     
     
Ślubujemy, ślubujemy...


" Ślubujemy być pilnymi uczniami,
ślubujemy należycie wypełniać obowiązki ucznia,
przyrzekamy pomagać słabszym i młodszym kolegom"
Takie przyrzeczenie wygłosili 27 października2021 r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 podczas uroczystości pasowania na ucznia.
Uroczyście przyjęci do grona "żaków" naszej 5 pierwszoklasiści, pochwalili się znajomością hymnu narodowego, przepisów ruchu drogowego i recytacją wiersza. Dzieciom towarzyszyli rodzice, opiekunowie, dyrekcja szkoły i wychowawcy. Wszyscy przeżywaliśmy ten ważny dla naszych uczniów moment w ich życiu - pierwsze przyrzeczenie.
" Zaprzyjaźnić się z książkami,
dumą naszej szkoły być
ze wszystkimi pierwszakami
ślubujemy dziś !"
Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości. Nie zabrakło też klasowych zdjęć. To było wyjątkowe popołudnie.


Felix dnia październik 28 2021 18:36:19 0 Komentarzy · 83 Czytań · Drukuj
     
     
Nowe książki dla szkolnej biblioteki

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zawitał w naszej szkole niezwykły gość - Pani Elżbieta Piniewska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Pani Przewodnicząca spotkała się z dyrekcją szkoły, nauczycielkami biblioteki oraz przedstawicielkami szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Wizyta była okazją do rozmowy na temat czytelnictwa dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania na na ręce uczennic reprezentujących SU zostały przekazane przez Panią Przewodniczącą Elżbietę Piniewską nowe książki przeznaczone do korzystania przez społeczność uczniowską w ramach biblioteki szkolnej. Podarowane książki z pewnością powiększą grono czytelników i wzbogacą zasób naszej biblioteki. Dziękujemy i życzymy miłej lektury!!!

Felix dnia październik 28 2021 18:32:14 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
     
Strona 4 z 136 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Grudzień 2021
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew