22 czerwca na boisku szkolnym odbył się festyn o tematyce bezpieczeństwa podczas wakacji, który został zorganizowany przez naszą szkołę oraz Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu.Współorganizatorami byli – Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Straż Miejska Inowrocławia, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, Straż Leśna, Państwowa Straż Rybacka, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

Podczas festynu uczniowie mogli poznawać zadania poszczególnych służb i instytucji, ale co najważniejsze – zasady postępowania w przypadku różnych zagrożeń. Można było zobaczyć sprzęt jakim dysponują poszczególne służby.

Po w tak atrakcyjny sposób przekazanej wiedzy o bezpieczeństwie wakacje na pewno będą udane i bezpieczne.