Tradycją stało się już, iż co roku w naszej “Piątce” promujemy bezcenny ludzki skarb, jakim jest zdrowie. Dotychczas odbywało się to podczas imprezy – “Białej Soboty”, która od tego roku zmieniła formułę i odtąd będzie nosić nazwę “Żyjmy Zdrowo”. Jej pierwszą edycję – “Jesteś tym co jesz”, zaszczycili swoją obecnością specjalni goście: pani Elżbieta Piniewska- Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego i pan Arkadiusz Fajok- Prezydent Miasta Inowrocławia. Uroczystego otwarcia tego wydarzenia dokonał dyrektor szkoły pan Ireneusz Zieliński, a uświetnił je występ pierwszoklasistów w przedstawieniu pod tytułem “ O dziewczynce Halince”. W czasie tej akcji, zaproszeni goście wręczyli dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w Drużynowym Konkursie Prozdrowotnym “ Zdrowo jeść, zdrowo żyć” dla klas IV Szkół Podstawowych oraz w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Zwycięzcą konkursu wiedzowo- plastycznego zostali czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10, 2 miejsce zajęła młodzież z SP nr 11, 3m- z SP nr 8, wyróżnienia z SP nr 2 i 4. W dalszej części imprezy goście spotkali się ze społecznością uczniowską na stanowiskach tematycznych, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Głównymi organizatorkami tej akcji były Dorota Sadowska i Ewa Szutkowska. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas nad tematem- jednym z najważniejszych – jakim jest zdrowie ludzkie oraz sponsorom.