Nasza szkoła w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” kontynuuje zajęcia z goglami vr. Co czwartek, w bibliotece szkolnej, chętni uczniowie mogą przeżywać wirtualne podróże.

Odbywamy wycieczki między innymi w głąb oceanu. Podczas wirtualnej wyprawy dzieci (najbardziej zainteresowani goglami są najmłodsi) miały okazję zobaczyć łodzie podwodne, różne gatunki zwierząt oraz roślinności, przyjrzeć się z bliska pływającym rekinom, przejść się po lesie równikowym, sawannie, czy pustyni, zobaczyć z bliska żyrafę, lwa oraz niedźwiedzia polarnego, a także wędrować po najwyższych górach świata – Himalajach.

Starsi uczniowie podczas lekcji geografii w klasach 5, 6 i 7 także poznali niesamowite możliwości jakie dają okulary ClassVR (od virtual reality – wirtualna rzeczywistość). Dzięki trójwymiarowej technologii uczniowie mieli możliwość poznać atrakcje turystyczne Paryża, Londynu i Polski oraz przenieść się w strefy krajobrazowe na całym świecie. Okulary dostarczyły wiedzy ale i sporo radości oraz pozytywnych wrażeń. Z pewnością wirtualną rzeczywistość wykorzystamy przy realizacji kolejnych tematów lekcji.

W czerwcu uczniowie klas piątych mieli okazję poznać świat rysunku technicznego i pracować z papierem milimetrowym podczas doskonalenia pisma technicznego