Dnia 23 stycznia 2026 r., na zaproszenie wychowawcy klasy 5a p.Magdaleny Kalinskiej-Chmiel odbyło się spotkanie ze strażakiem, ratownikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jacewie p. Pawłem Wolfem oraz oficerem Państwowej Straży Pożarnej JRG1 w Inowrocławiu mł. kpt. p. Robertem Ziętarą, specjalistą w wydziale operacyjnym.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad bezpiecznego spędzania ferii zimowych oraz zapoznanie ich z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Na wstępie strażacy opowiadali o tym, jaką drogę edukacyjną należy wybrać, aby zostać zawodowym strażakiem, omówili również jak można dołączyć do Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP). Podkreślili, że bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy innym, zaangażowanie oraz gotowość do udziału w szkoleniach i akcjach ratowniczych. Goście omówili najczęstsze zagrożenia występujące podczas zimowego wypoczynku. Strażacy zaprezentowali, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania. Na koniec dzieci otrzymały upominki z Logo Państwowej Straży Pożarnej.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a przekazane informacje z pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnych zachowań podczas ferii zimowych. 

Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą serdecznie dziękują strażakom za przekazaną wiedzę oraz pouczającą lekcję.